Cvičení pro ženy

Nejširší vrstvě zájemců o pravidelný pohyb můžeme nabídnout níže uvedené aktivity. Přijďte si zacvičit do přátelského kolektivu! Aktuální časy jednotlivých lekcích máme v úvodní přehledové tabulce, stejně jako věkové rozložení.

Lady aerobic s kondičním cvičením

Hodinou provází cvičitelka Viola. Tato aktivita je pojata jako pomalejší verze klasického aerobiku. Čeká vás mix pohybů a cvičení:

• s náčiním i bez
  • pro všechny věkové, hmotnostní i výkonostní skupiny
  • přizpůsobitelný civilizačním zdravotním problémům.

Oddíl Lady Aerobicu

Hodina je rozložena zhruba polovinou do aerobiku a polovinou do kondičního cvičení. V pondělky se věnujeme tanečnímu aerobicu, touto hodinou provází cvičitelka Viola. Ve středy pak posilování s aerobicem pod vedením cvičitelky Denisy.

• Zpevníte tělo, zvlášť důležité svalové partie!
  • Vhodné pro začátečníky i pokročilé!
  • Pryč s komplexy upnutých triček a legín
  • NEBOJTE SE a přijďte mezi nás

Přijďte si zacvičit hlavně pro sebe, zrelaxovat a zapomenout na problémy všedních dní.

Aerobic

Klasická rychlá hodina aerobiku se cvičitelkou Violou. Zde si přijdou na své všichni, kteří mají rádi aktivní pohyb. Tyto lekce jsou kondičně náročnější než Lady Aerobik.

Kondiční cvičení

Kondiční cvičení pro ženy

Zdravotní tělocvik

Pro rekonvalescenci po úrazech či při jiných obtížích je vhodné navštívit náš oddíl zdravotního tělocviku, kde vám pomůžeme se pod odborných vedením vrátit zpět do pravidelného života bez bolestí a obtíží. Cvičíme ve čtvrtky.

Ringo - Přehazovaná kroužky přes síť

Hra ringo byla založena v roce 1959 Polákem Wlodzimierzem Strzyzewskim, který tuto hru představil na OH v Mexiku v roce 1968. Vymyslel ji jako doplňkový sport pro šermíře. Název ringo údajně vymysleli Mexičané, protože neuměli vyslovit polské jméno autora, tak mu říkali Mr. Ringo. Nějaký pan Miroslav Čech ale napsal, po přečtení článku o ringu v Mladé frontě, že podobnou hru hrával již v roce 1933 na plovárně v Broumově. Údajně této hře říkali německy Ring-spiel. V roce 1985 představili Poláci tuto hru na XII. Festivalu mládeže a studenstva v Moskvě. U nás se hrálo poprvé v červenci 1987 v Českém Těšíně a v listopadu se již konal celorepublikový seminář. Český klub ringa působí ve Veselíčku u Brušperku.

Tato hra rozvíjí postřeh, rychlost reakce, orientaci v prostoru, ale i fyzickou kondici a vůli. Hraje se na volejbalovém hřišti, hází se dvěma gumovými kroužky současně. V kroužku je dírka, která umožňuje vypouštět a nasávat vzduch, takže není tvrdý a je dobře uchopitelný.

Oficiálně se hraje 1 proti 1 (muži nebo ženy), 2 proti 2 (muži, ženy nebo smíšená družstva) a trojice (muži, ženy nebo smíšená družstva). V našem oddíle jsme si přizpůsobili pravidla pro sebe, neboť se scházíme v úžasném věkovém rozptylu 33-75 let. Hra nás ohromně baví, zažijeme při ní spoustu legrace, odreagujeme se, zapomeneme na všední starosti a po utkání, které je někdy velice napínavé, posedíme v sokolské restauraci. Slavíme společně narozeniny, narození vnoučat, ale spoluprožíváme i smutné chvíle, které nás v životě potkávají a bohužel i takové, že nás někdo opustí. Z některých z nás se staly skutečné kamarádky, které se scházejí i mimo sokolovnu.

Jóga

Cvičení probíhá každé úterý. Je zde kolektiv důstojných dam, které se rády protáhnout a zrelaxují u tohoto sportu.

Jóga v dením životě