Ocelový sokol - silová průprava

Chcete být v dobré kondici a mít svaly? Kolikrát jste si už říkali, že budete pravidelně chodit do fitcentra? Jenže je to drahé, nechce se vám – nemáte cíl. Nikdo vás nevede a tak nevíte, jestli cvičíte správně a už vůbec vás nikdo nepovzbuzuje?

„I já měl stejný problém a tak jsem se spojil s trenérem Jardou Močigembou, který má celoživotní zkušenosti s osobním tréninkem a vedením oddílu, jestli by mi pomohl s vedením oddílu Ocelového sokola“
popisuje vznik Ivo Kostecký

Vedený trénink v posilovně, Ostrava, s trenérem

Motivace

Cílem je připravit každého z oddílu na splnění a překonání povinných limitů pro úspěšné absolvování závodu Ocelový muž / ocelová žena ze série Karlosova poháru. Jde o vytrvalostně – silový pětiboj s těmito disciplínami:

• Benchpress na zvednutou zátěž
  • Shyby na počet opakování
  • Sed-leh na počet a čas
  • Běh 5 km
  • Cyklistický silniční závod 40 km

Jde o velice komplexní závod namáhající celé tělo, a proto na něj trénujeme. Takto vypadaly minulé ročníky. A letošní najdete na Facebooku. Závodění je ale pouze vzdáleným cílem našeho oddílu. Především chceme nabrat svaly, sílu, mít správné technické provedení a hlavně mít radost z kvalitního tréninku ze zlepšení sama sebe.

Ocelák 2013 v Bartošovicích - benchpress

Jak vypadá trénink?

Cvičební hodina probíhá zhruba následovně: Po rozcvičení jde první skupina na benchovací lavici, kde se nejprve několikrát zvedají lehké váhy a poté se zvyšuje zátěž i počet opakování. Po každé sérii vás Jarda upozorní na co si dát příště pozor a jak se zlepšit. Série se opakují, dokud nedosáhnete individuálně stanovený cíl.

Benchovací lavice

Mezitím druhá skupina trénuje břišní svaly sérií cviků. Následně se skupiny vymění a začnou se také posilovat ruce přítahy na hrazdě nebo na stroji se závažím, taktéž se zabýváme správným provedením dřepů s činkou. Na závěr probíhají cviky na posílení ostatních svalů případně vzpěračská průprava.

Skupina posilující břišní svalstvo

Individuálně mimo čas vedeného tréninku se pak domlouváme na trénink běhání na venkovní tartanové dráze a také na cyklistické části.

Praktické informace

Trénink probíhá dvakrát týdně v Čapkově sokolovně. Většina cvičení je vedená, řídíme se dle Jardových časových možností. (připojit do Google kalendáře)

• Úterý 19:00 – 20:00
  • Pátek 19:00 – 20:00

Máme k dispozici profesionálně vybavenou posilovnu vzpěračů. Bohužel zařízení již pamatuje mnoho sportovních výkonů a tak působí poměrně odpudivě. Této nevýhody jsme si vědomi a tak nabízíme příznivou cenu.

Své svršky si můžete odložit v šatně, po tréninku je samozřejmě k dispozici sprcha. Většina z nás přechází ještě do oddílu mužů, kde se věnujeme kolektivnímu sportu či jiným aerobním aktivitám, ale není to podmínkou.

Pokud si nejste jistí, jestli vám takový trénink bude vyhovovat, přijďte nezávazně – zdarma vyzkoušet. S sebou běžné vybavení do posilovny. Navštivte nás a na vrátnici se nechte nasměrovat na oddíl Ocelového sokola.

O lidech

Hledáme kluky nebo holky s chutí na sobě pracovat, kteří jsou kamarádští a mají smysl pro čest i fair play. Vy se naopak potkáte s partou středoškoláků/vysokoškoláků i několika o dost staršími lidmi, ale vždy s cílem se zdokonalit.

Ocelák v Bartošovicích 2013 - sedleh

Proč?

• Odborně vedené
  • Individuálně škálované - vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé
  • Začnete už konečně pravidelně cvičit
  • Dostupné cvičení s rozumnou cenovkou
  • Pod ryze českou organizací Sokol

Váhám, chci se raději zeptat.