Sokolské Brno 2015

Třídenní maratón sportovních a kulturních akcí a také zážitků slibuje již nyní Sokolské Brno 2015, další ze šesti oficiálních akcí projektu SokolGym 2015. Na skladbě programu, který se uskuteční první červnový víkend, se podílejí všechny programové útvary.

Co všechno a jaké zážitky Sokolské Brno účastníkům a návštěvníkům nabídne, naznačuje již program, který přinášíme. Tyto akce, které se budou konat na hřišti či v hale Sokola Brno I, ale také v OC Olympie, v Tyršově parku, na letní scéně Špilberku a na dalších místech. 

Pátek 5. 6.:

  • secvičná skladby Genaration Together pro světovou gymnaestrádu v Helsinkách a „Děti, pojďte si hrát” 
  • vycházky s průvodcem Za poznáním města Brna

Sobota 6. 6.:

  • secvičná 11 hromadných skladeb a přehlídka pódiových skladeb, Olympijský šplh v Olympiiv Modřicích, „Křídla nad Špilberkem”, Česká republika v Helsinkách. V parku pod Špilberkem se uskuteční řada aktivit pro veřejnost – např. parkur, frisbee, žonglování. Na programu bude rovněž workshop (horolezecká stěna).
  • turnaj v beachvolejbalu
  • projekce dokumentu z divadelního vystoupení Antigony, koncert Symfonického orchestru Sokola Brno I a zahájení výstavy Rok sokolské architektury 2015.

Neděle 7. 6.:

  • nejprve je na programu generálka hromadných skladeb, poté již přijde ke slovu samotný oficiální program. Zahájí ho slavnostní průvod středem Brna, na nějž plynule navážou hromadné skladby v programu Sokolové Brnu. K bohatosti programu Sokolského Brna 2015 přispívá samozřejmě i odbor sportu.
  • sportovní gymnastika v hale Sokola Brno I. V jednání jsou v této době ještě turnaje
    dvou sportu – ve florbalu a basketbalu.

Ti, kteří zažili atmosféru Sokolského Brna před pěti lety, si jistě nenechají ujít tyto svátky pohybu, sportu a kultury ani letos. Vždyť atmosféra je neopakovatelná a přináší zážitky, na něž se nezapomíná. Nashledanou tedy první červnový víkend v Brně.

Nácvik skladby ze Pro radost na akci Sokolské Brno 2015 proběhnul v sobotu 7.3.2015 v Čapkově sokolovně. Zároveň ses jej účastnily také sestry z okolních jednot, pro úplnost to byly Proskovice, Šenov a Opava. Pozvánku také přijaly sestry ze Sokola Frýdlant nad Ostravicí.

Fotka ze závěrečného secviku:

Sokolské Brno 2015 červen

Fotky z průběžných secviků: